Ekologická podlaha Purline

Revoluční novinka ve výrobě vinylových dílců od společnosti WINEO. Materiál Purline je zcela inovativní produkt, který se zaměřuje na aspekty jako jsou zdravotní nezávadnost, ekologičnost a praktičnost. Poprvé se setkáváme s produktem, který je 100% vyráběný z obnovitelných surovin a přináší vlastnosti téměř dokonalé podlahy. Tento druh podlahy je díky výrobnímu procesu více podobný přírodnímu linoleu než "umělému" vinylu, užitné vlastnosti z něj však dělají téměř dokonalou podlahu. 

Konstrukce materiálu je unikátní - jedná se sice o heterogenní podlahu, která však nemá klasickou nášlapnou vrstvu. Díky své konstrukci je materiál velmi odolný a má vysoký stupeň odolnosti (třídy zatížení 23, 32). Povrch je vyztužený a upravený tak, že se po dobu životnosti nemusí již dále ošetřovat. 

Materiál neobsahuje PVC ani žádná rozpouštědla či změkčovadla jako jsou ftaláty či chlór, místo chemických látek je při výrobě použitý řepkový nebo ricinový olej. Povrch podlahy je díky své konstrukci téměř nezničitelný, tedy při extrémním zatížení nejsou viditelné žádné otisky od nábytku, na povrchu také nejsou vidět žádné změny barevnosti ani od přímého slunečního záření. Povrch je díky své konstrukci 100% hygienický, bez zápachu, zcela bez emisí, vhodný pro alergiky.