Nástup moderních technologií je prakticky nezastavitelný. Ještě pár let zpátky se o vinylech mluvilo jen mezi profesionály a dneska zná vinylové podlahy již každý, od lepeného vinylu přes click systémy až k moderním volně loženým materiálům bez nutnosti zámkového spoje či lepení a použití jakékoli chemie. 

Rok 2019 přinesl další změnu a to v podobě nástupu rigidních technologií, které sortiment vinylů click opět rozšířily. Je rigidní vinyl finální podoba "dokonalého" vinylu? Dalo by se říci, že ano. Mezi hlavní přednost tohoto materiálu patří jeho extrémní odolnost díky technologii RCC jádra. Rigidní podlahy Tarkett Ultimate spojují veškeré výhody vinylových dílců, kompletní akustickou ochranu a trvanlivý bezvadný vzhled, a přitom plní všechny požadavky na jedno rychlé, robustní a trvanlivé řešení.

Jádro RCC dává materiálu 100% voděodolnost a extrémní stálost bez stříškování, spárování i při teplotách od 10-60°C (vhodné hlavně pro zimní zahrady, terasy, místnosti, kde jsou velká okna a hodně slunečního světla, které na podlahu působí). Jedná se o ideální podlahu pro nároční rezidenční nebo objektový provoz. 

Tarkett Ultimate 30 ideální pro rodinné bydlení 

Starfloor Click Ultimate 30 je poslední novinka z dílny rigidních vinylů. Jedná se o ideální řešení pro rodinné bydlení. Tento vinyl byl navržen tak, aby zaujal každého, kdo shání kvalitní materiál za výhodnou cenu. Vinyl je díky RCC jádru 100% vodotěsný, povrch je velmi odolný proti jakémukoli opotřebení, povrchová úprava PUR Ultimate zajistí snadnou a rychlou údržbu. Dílce mají integrovanou akustickou podložku a jsou vhodné na všechny druhy tepelně vytápěné podlahy. 

Tarkett iD Ultimate 55-70 Plus dokonalost sama

Upgrade zažila i kolekce rigidního vinylu pro náročné klienty. Materiál iD Ultimate uspokojí každého, kdo od vinylu očekává 100% výkon, má nejvyšší hustotu na trhu (2000kg/m3), díky čemuž je nejodolnější vůči zbytkovému otlaku, opotřebení, poškrábání, statickým a valivým těžkým nákladům až do 800kg. Tento materiál v provedení nášlapné vrstvy 0,70mm je vhodný pro nejtěžší provozy, kde je pohyb osob a techniky (všechny typy objektů, restaurace, hotely, sklady...). Povrch je dokonale ošetřený synchronizovaným glavírem a vytváří autentický vzhled a přírodní strukturu dřeva či kamene. 

Video prezentace rigidního vinylu pro extrémní zatížení

*Starfloor Click Ultimate dekor timeless concrete light grey